XXIV Niedziela Zwykła – 11 IX 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.
 2. Bardzo prosimy także o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Wczoraj dotarła pierwsza partia pelletu, który kosztował tyle ile cały ubiegłoroczny zakup, a to dopiero połowa tego co potrzeba. Bóg zapłać za wasz dar.
 3. W  tym tygodniu w liturgii: 13 września – wtorek wspomnienie  św. Jana Chryzostoma, bp i doktora kościoła., w środę  przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. W czwartek wspomnienie MB Bolesnej, w piątek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa. W sobotę w Polsce obchodzimy dzień pamięci o poległych pomordowanych na Wschodzie w rocz. napaści Sowietów na Polskę 17 września 1939 roku.  
 4. W przyszła niedziela obchodzona jest w naszej diecezji jako dzień modlitwy za młodzież wraz ze zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Artur Kaleciak, kawaler z Krośnicy i Karolina Marek, panna z Czorsztyna. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 9. Ogłoszenie Sołtys informuje zebranie wiejskie dotyczące budżetu na rok 2023 odbędzie się 21 września tj. środa o godzinie 18 tej w remizie OSP.
 10. Bożemu Miłosierdziu powierzmy zmarłą śp. Władysławę Kaczmarczyk z Kluszkowiec. Dobry Jezu  ….
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.