XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022 – Kluszkowce

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca suma po góralsku. Rada parafialna po każdej mszy świętej przyjmuje tzw. wpisowe na pokrycie kosztów remontu dachu. W ostatnim tygodniu został ukończony pierwszy etap prac.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundusz Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej 1110 zł. Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną koło w Szczawnicy składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary w czasie sierpniowej kwesty 3073 zł.
  3. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania Mszy Świętych wieczornych zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę o godz. 17.30.
  4. W  tym tygodniu w liturgii: 27 września -wtorek wspomnienie  świętego Wincentego
    a Paulo, w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima. W sobotę 1 października Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus poświęcenie róż i płatków róż. Jest to też pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo o godz. 16.30.
  5. W tym tygodniu rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy różańcowej. Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w piątek o godz. 18.30 procesją z figurą MB w kościele. Od 2 października  nabożeństwa będą o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych.
  6. W środę 28 września odbędzie się akcja Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. O godz. 15.00 zapraszamy pod krzyż przy skrzyżowaniu ul. Gorczańskiej
    i Słonecznej  by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.
  7. Nasza parafia jest współ organizatorem Kursu Małżeńskiego Alfa. Jest to cykl 7 spotkań tematycznych. Celem spotkania jest wzmocnienie i pogłębienie relacji małżeńskich.    Rozpoczęcie 28 września w środę o godz. 18,30  w hotelu stacji narciarskiej
    w Kluszkowcach. Szczegółowe info. na plakacie. Zgłoszenia pod numer Tel podany na plakacie.
  8. W przyszła niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o 9.30 dzieci klas 3 wraz z rodzicami na uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców. Po mszy świętej spotkanie rodziców
    rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w salce parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę, 2 X, po każdej mszy świętej odbędzie się kwesta na fundację „Pola nadziei”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla hospicjów. Ofiarodawcy mogą otrzymać cebulkę żonkila
  10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Wojtaszek Barbara, Gurgul Małgorzata, Sopata Maria, Kowalczyk Sylwia. W kaplicy: Kowalczyk Mariola, Leśnicka Maria
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  12. Dziś w Sali GOK o godz. 15,00 odbędzie się zebranie wiejskie na które zaprasza serdecznie P. Wojciech Bednarczyk , sołtys.
  13. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 2 zł oraz miesięcznik dla dzieci Staś w cenie 10 zł.
  14. W dniu 27 września kancelaria będzie otwarta tylko popołudniu.
  15. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.