XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne parafii ubiegłej niedzieli kwoty 6610 zł i 100 $ . Jak widać prace trwają i myślę ze zaplanowane prace zostaną wykonane. W przyszłą niedzielę  tj 25 września Rada Parafialna będzie przyjmować tzw wpisowe na pokrycie kosztów  remontu dachu. Natomiast dzisiejsza kwesta do puszek przeznaczona jest duszpasterstwo młodzieży w naszej archidiecezji.
 2. W  tym tygodniu w liturgii: 19 września -wtorek wspomnienie  świętych męczenników wietnamskich, w środę  święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty , w piątek św. O.Pio . Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca , suma „góralska”. 
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę Róź Różańcowych do Łagiewnik w ostatnią sobotę miesiąca tj 24 września. Zapisy do 22 września. Wyjazd rano o godz. 7,15 z pod kościoła. W programie  o godz. 10,15 Misterium o błog.Paulinie Jaricot , procesja różańcowa i Eucharystia o godz. 12,00 .
 4. Zapraszamy 6.10 na uwielbienie w Tauron Arenie, w tym roku pod tytułem NIENASYCENI – bo każdemu z nas gdzieś b r a k u j e. Za mało pokoju, cierpliwości, miłości, radości… Nosimy tę dziurę w sercu, którą zapełnić może tylko Bóg – a stawiając Go w centrum i oddając należną Mu chwałę – porządkujemy swoją rzeczywistość i dajemy Mu przestrzeń, żeby działał – nasycał (głoszą: O. Adam Szustak OP i o. Tomasz Nowak OP). Zapisy do środy.
 5. Nasza parafia jest współ organizatorem Kursu Małżeńskiego Alfa. Jest to cykl 7 spotkań tematycznych. Celem spotkania jest wzmocnienie i pogłębienie relacji małżeńskich.    Rozpoczęcie 28 września w środę o godz. 18,30  w hotelu stacji narciarskiej w Kluszkowcach. Szczegółowe inf na afiszu .Zgłoszenia pod numer Tel podany na afiszu.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Brzegowska Anna , Ubik Maria , Ubik Krystyna, Groń Danuta , Poręba Barbara . W kaplicy: Szczodrowska Ewa, Bańka Beata.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 8. W  dniach 22 września i 27 kancelaria będzie nieczynna w godzinach 8,00 do 10,00 tylko popołudniu .
 9. Komunikat: Firma remontująca  ul. Gorczańską informuje, ze w poniedziałek 19 września od godz.8,00 do 18,00 nastąpi całkowite zamkniecie dla ruchu kołowego ul Gorczańskiej od skrzyżowania z ul Leśna i Zdrojowa do sklepu Lewiatana. Prosimy zwłaszcza mieszkańców  ul Słonecznej aby kto będzie w tym dniu wyjedżał ,samochody przeparkować na  teren parkingu górnego kościoła lub inne miejsce z wyjazdem.
 10. W przyszłą niedzielę tj 25 września w Sali GOK o godz. 15,00 odbędzie się zebranie wiejskie na które zaprasza serdecznie P. Wojciech Bednarczyk , sołtys.
 11. Boże miłosierdziu polećmy zmarłego w ub tygodniu śp. Jacka Firka. Dobry Jezu  …
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.