XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę  …………………………. na potrzeby naszego kościoła, złożoną na tace w ubiegłą niedzielę. A w obchodzonym  XXI Dniu Papieskim zebraliśmy do puszek dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży 610 zł.
 2. W tym tygodniu  w liturgii: w poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji, a w piątek święto św. Jana Pawła II.
 3. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Zapraszamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. 
 4. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. W kościele wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. W listopadzie rano Msza św. za zmarłych polecanych wypominkach w Kluszkowcach, a wieczorem u nas koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych.
 5. W tym tygodniu w środę 20.X zapraszamy na spotkanie modlitewne mężczyzn św. Józefa po Mszy świętej wieczornej a  grupa biblijna w czwartek  21 października oba spotkania w klasztorze w Kluszkowcach.
 6. Spotkanie klasy 7 w ramach przygotowania do bierzmowania w środę po Mszy Świętej i różańcu.
 7. Młodzież zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę po Mszy Świętej.
 8. Zapraszamy chętnych na wyjazd do kina na film Fatima w najbliższą sobotę 23.10, zapisy w zakrystii.
 9. Przyszłą niedzielę obchodzimy w kościele jako niedzielę misyjną. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Wciąż zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła, na zakup pelletu.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że od dnia 11 października 2021 r. do dnia 29 października 2021 r. osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w formie paczki żywnościowej, będące mieszkańcami Gminy Krościenko nad Dunajcem, mogą zgłaszać się do biura Ośrodka, w Ośrodku Zdrowia w Krościenku nad Dunajcem, ul. Esperanto 2, celem złożenia odpowiedniego skierowania kwalifikującego do otrzymania pomocy.
 15. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.