XXIV Niedziela Zwykła – 13 IX 2020 – Krośnica

1. Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne naszego kościoła. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża. Jest to dzień modlitw o wierność krzyżowi w naszej Ojczyźnie a zarazem przebłagania za bluźnierstwa i znieważanie krzyża w naszej ojczyźnie. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie pamiątek chrześcijańskich w Ziemi świętej. We wtorek wspomnienie MB Bolesnej, w środę świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana bpa, w piątek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży.

3. 26 września będzie pielgrzymka Róż Różańcowych do Krakowa-Łagiewnik. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w kancelarii do 23 września.

4. Zapraszamy chętnych na spotkanie mężczyzn Św. Józefa we wtorek po Mszy świętej wieczornej w salce, przy klasztorze.

5. Rozpoczął się rok szkolny a zarazem rok pracy duszpasterskiej, spotkanie młodzieży do bierzmowania z klasy VII, w środę po Mszy świętej. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które lubią śpiewać, do dołączenia do naszej scholi, próba w piątek o godzinie 16:00. Bóg zapłać ministrantom za pomoc w walaniu węgla do piwnicy.

6. Komunikat Komisariatu Policji w Krościenku n.D. W związku z dużą ilością oszustw na terenie Małopolski Komisariat Policji w Krościenku n.D przypomina o metodach działania oszustów na wnuczka i na policjanta stosowanych głównie na osobach starszych. Oszuści dzwonią najczęściej na telefon stacjonarny do osób starszych i próbują wyłudzić pieniądze na różne sposoby. W rozmowie przekonują, że członek rodziny miał wypadek i trzeba wpłacić kaucję, aby uniknąć kary więzienia. Przypominajmy osobom samotnym i starszym, że: Policja nigdy telefonicznie nie prosi o przekazanie pieniędzy! Policja nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach i działaniach! Jeżeli nie maja pewności z kim rozmawiają, aby nie kontynuowali rozmowy i rozłączyli się. Członków rodziny należy uczulić, aby poinformowali swoich najbliższych o sposobach i metodach działania oszustów.

7. Zapraszam Mieszkańców Sołectwa Krośnica na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 20 września 2020 roku (niedziela) w Remizie OSP, I termin – godzina 15:00, II termin – godzina 15:15. Porządek obrad: 1) Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wniosku określającego zadania do wykonania w sołectwie w ramach funduszu soleckiego w 2021 roku 2) Sprawy bieżące i wolne wnioski. SOŁTYS sołectwa Krośnica TOMASZ JANKOWSKI

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Komunikat: Firma 4-Eco zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne nt. fotowoltaiki czyli darmowego prądu ze słońca. Spotkanie w poniedziałek o godz. 19,00 Sali w GOK-u w Kluszkowcach.

12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.