XXIII Niedziela Zwykła – 6 IX 2020 – Krośnica

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdza budowniczego kościoła na Antałówce w Zakopanem, który głosi nam słowo Boże a taca przeznaczone jest na ten cel.

2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.  W imieniu stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – koło w Szczawnicy składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary kilka niedziel temu.

3. W tym tygodniu w liturgii przypada we wtorek święto Narodzenia NMP, w Polsce znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Zwyczajem naszych ojców w tym dniu w kościołach święci się zboże, nasiona pod przyszłe zbiory na każdej Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o 8.00 i wieczorem o 18.00.

4. U ministrantów do nabycia jest jeszcze nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny z ciekawymi artykułami m.in. o objawieniach MB w La Salette, Jak obronić kościół przed aktami wandalizmu i inne w cenie 1 zł.

5. Spotkanie ministrantów w poniedziałek tj. 7 września o godz. 16,00. Serdecznie zapraszam chłopców do grona ministrantów.

6. Dalej prosimy o ofiary na węgiel do naszego kościoła, Bóg zapłać tym, którzy już je złożyli. Pierwsza partia została już zakupiona, bardzo proszę chętnych o pomoc w walaniu tego węgla do piwnicy w najbliższą sobotę od godziny 10:00.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w ub. tygodniu naszego parafianina śp. Józefa Farona. Dobry Jezu…

11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.