XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020 – Krośnica

1. Wakacje dobiegają końca. We wtorek rozpocznie się nowy rok szkolny. Tradycyjnej Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego nie będzie. Wszystkich jednak, którzy z Bogiem chcą rozpocząć ten czas nauki i wychowania zapraszamy na Mszę Świętą wieczorem o godz. 18,00. Dołóżmy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapomniały też o źródle wszelkiej mądrości jakim jest Bóg.

2. Od 1 września (wtorek), Msze Święte w naszym kościele, odprawiane będą o godzinie 18:00. Od tego dnia, jest również dostępna księga z intencjami mszalnymi na 2021 rok.

3. Witamy w naszej wspólnocie nowych współbraci, dołączyli do nas: o. Grzegorz Papciak oraz br. Piotr Filipek. Natomiast żegnamy o. Marcina, który decyzją O. Prowincjała został przeniesiony do Krakowa jako duszpasterz akademicki.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania. Spowiedź w piątek od godz. 16:30, taca przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę odwiedziny chorych, również w sobotę adoracja NSPJ o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa we Mszy Świętej w strojach góralskich, jak również po przerwie wznawiam adorację Najświętszego Sakramentu Pana Jezusa pomiędzy mszami, na którą bardzo zapraszam, by stanąć przed swoim Bogiem i powiedzieć mu o tym co cię trapi tu na ziemi.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny z ciekawymi artykułami m.in. o objawieniach MB w La Salette, jak obronić kościół przed aktami wandalizmu i inne w cenie 1 zł.

6. W przyszłą niedziele tj. 6 września, taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji. Dlatego będziemy gościć z Zakopanego księdza budującego kościół na Antałówce, który wygłosi kazania i zbierze tacę.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że od dnia 24 sierpnia 2020r. do dnia 05 października 2020r. osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w formie paczki żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, będące mieszkańcami Gminy Krościenko nad Dunajcem, mogą zgłaszać się do biura Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się w Ośrodku Zdrowia w Krościenku n.D, ul. Esperanto 2, celem złożenia odpowiedniego wniosku.

11. Komunikat: Starosta nowotarski przypomina o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych związanych z zaliczeniem do strefy czerwonej. Zarówno w budynkach i przestrzeni publicznej obowiązuje min. zasłanianie ust i nosa.

12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

 

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Nowym Targu zwraca się z prośbą, aby podczas każdej Mszy Św. Księża prowadzący nabożeństwa informowali wiernych o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w trakcie przebywania w miejscach publicznych, w tym podczas udziału w Mszy Świętej. Nakaz, o którym mowa powyżej, wynika z nałożenia dodatkowych obostrzeń sanitarnych związanych z zaliczeniem Powiatu Nowotarskiego do strefy czerwonej.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z § 25 ust. 8 pkt 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów mogą się odbywać w obszarze czerwonym pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:

  1. w budynkach i innych obiektach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu oraz że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny,
  2. na zewnątrz, uczestnicy bez względu na odległość między sobą, realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, z limitem do 150 osób.

Wspólne działania umożliwią przerwanie transmisji wirusa pomiędzy mieszkańcami naszego Powiatu i zniesienie nałożonych obostrzeń sanitarnych. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc