XXIV Niedziela Zwykła – 13 IX 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne parafii. Dziękuję za ofiary na rzeźbę św. JP II : Krzysztof i Krystyna Babiak. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża. Jest to dzień modlitw o wierność krzyżowi w naszej Ojczyźnie a zarazem przebłagania za bluźnierstwa i znieważanie krzyża w naszej ojczyźnie. W tej intencji o godz. 18,45 będzie Droga Krzyżowa a po drodze krzyżowej procesja do Krzyża misyjnego na plac kościelny. Potem Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Ofiary składane w tym dni na tacę przeznaczone są na utrzymanie pamiątek chrześcijańskich w Ziemi świętej. We wtorek wspomnienie MB Bolesnej , w środę świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana bpa , w piątek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży. O godz. 18,30 nabożeństwo z procesją do Bożego Miłosierdzia.

3. 26 września będzie pielgrzymka Róż Różańcowych do Krakowa-Łagiewnik. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w kancelarii do 23 września.

4. Informujemy że od wtorku przyjmujemy intencje mszalne na I półrocze przyszłego roku.

5. Rozpoczął się rok szkolny a zarazem rok pracy duszpasterskiej. Zapraszamy dzieci i rodziców na tzw. Mszę świętą szkolną w każdą niedzielę o godz. 9,30.Poza tym spotkanie mężczyzn we wtorek po Mszy świętej wieczornej w salce. Zapraszamy chętnych na to spotkanie Natomiast spotkanie młodzieży do bierzmowania klasa VII w środę po Mszy świętej wieczornej w salce i klasa VIII w czwartek.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Krzysztof Szymon Hryc, kawaler z Kluszkowiec i Gabriela Markiewicz, panna z Maniów oraz Dawid Kuźniar, kawaler z Nowej Białej i Justyna Agnieszka Regiec, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w kancelarii parafialnej.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy .

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

9. Komunikat :Firma 4-Eco zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne nt. fotowoltaiki czyli darmowego prądu ze słońca. Spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 Sali w GOK-u w Kluszkowcach. Również Posterunek Policji w Krościenku przestrzega, związku z dużą ilością oszustw na terenie Małopolski zwłaszcza ludzi starszych że Policja nigdy nie dzwoni że trzeba zapłacić gotówka kaucje za jakieś zajście drogowe. Nie dać się nabrać czasem na duże pieniądze.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.