XXIII Niedziela Zwykła – 6 IX 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdza budowniczego kościoła na Antałówce w Zakopanem, który głosi nam słowo boże a taca przeznaczone jest na ten cel.

2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii. Bardzo dziękuję za składane ofiary rzeźbę św. Jana Pawła II: Anna i Andrzej Jandura oraz KGW z Kluszkowiec. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu w liturgii przypada we wtorek święto Narodzenia NMP, w Polsce znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Zwyczajem naszych ojców w tym dniu w kościołach święci się zboże ,nasiona pod przyszłe zbiory na każdej Mszy świętej. Msze św. w tym dniu: w kaplicy o 7.00 w kościele o 6.30 11,30 i wieczorem o 19.00.

4. U ministrantów do nabycia jest jeszcze nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny z ciekawymi artykułami m.in. o objawieniach MB w La Salette, Jak obronić kościół przed aktami wandalizmu i inne w cenie 1 zł. oraz Kolorowa biblia dla dzieci w cenie 20 zł.

5. Spotkanie ministrantów w przyszłą sobotę tj. 12 września o godz. 10,00 w salce. Serdecznie zapraszamy chłopców do grona ministrantów. W tym roku opiekunem ministrantów jest o. Grzegorz.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Szymon Hryc, kawaler z Kluszkowiec i Gabriela Markiewicz, panna z Maniów oraz Dawid Kuźniar, kawaler z Nowej Białej i Justyna Agnieszka Regiec, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w kancelarii parafialnej.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Katarzyna Dziatkowicz, Jadwiga Palica, Sabina Huzior, Bronisława Konieczny. W kaplicy: pani Jandura Danuta i Regiec Lucyna.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

9. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w ub. tygodniu naszego parafianina śp. Józefa Faron. Dobry Jezu…

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.