XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę 630 zł. złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc uchodźcom z Afganistanu. 
 2. Dzisiaj jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 3. Od dziś członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiarę na ogrzewanie kościoła, w związku z konieczną wymianą pieca, który teraz będzie na pellet, prosimy o wpłaty w wysokości 80 zł.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i doktora kościoła. We wtorek 15 września przypada święto Podwyższenia Krzyża, dzień modlitw o wierność Krzyżowi w naszej ojczyźnie i w rodzinach. W środę wspomnienie MB Bolesnej. W czwartek wspomnienie  świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp. W sobotę  świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży.
 5. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla scholii i ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki do scholii. A chłopców do grona ministrantów. Spotkanie wszystkich ministrantów po przewie wakacyjnej  w sobotę o godz. 10:00. Schola zaprasza na spotkanie w piątek o 16.30.
 6. Od dziś kościół w Polsce cieszy się nowymi błogosławionymi: kard. Wyszyńskim i Matką Elżbietą Czacka. Niech wstawiają  się za naszą ojczyzną przed Bogiem. 
 7. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę  Oblężenia Częstochowy w dniu 18 września, Wyjazd o godz. 8,oo rano. Można tez jechać własnym samochodem. Zapisy do środy w zakrystii lub w kancelarii.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą w ub. tygodniu śp. Marię Siedlarczyk z Kluszkowiec. Dobry Jezu ….
 12. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.