XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021 – Krośnica

1. Na Apel Konferencji Episkopatu Polski, dziś w kościołach w Polsce trwa zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Afganistanu.
  2. W tym tygodniu  we wtorek 8 września przypada święto Narodzenia NMP, znane w Polsce jako święto MB Siewnej. Zwyczajem naszych ojców w tym dniu w kościołach święci się zboże i różne nasiona pod przyszłe zasiewy na każdej Mszy świętej. Msze święte w tym dniu 8:00 i 18:00.
  3. Dostępna nowa księga mszalna z intencjami na 2022 rok, intencje przyjmujemy tylko do 30 czerwca…
  4. U ministrantów jest  są do nabycia  kalendarze na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł.
  5. Dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
  6. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla scholii i ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki do scholii. A chłopców do grona ministrantów. Spotkanie wszystkich ministrantów po przewie wakacyjnej  w sobotę o godz. 10,00.
  7. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać w Polsce beatyfikacje Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Poprzez  transmisję TV warto w niej łączyć się duchowo.
  8. Jak w każdą drugą niedziele miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Członkowie Rady parafialnej także będą zbierać ofiary na ogrzewanie, tym razem nie na węgiel ale na pellet, którym będzie zasilany nowy piec w kościele.
  9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  12. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.