XXII Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021 – Krośnica

 1. Wakacje dobiegają końca. Już w środę 1 września rozpocznie się  nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 8:15. Pracę katechetów podejmują, tak jak w ub. roku o. Grzegorz i br. Piotr w Kluszkowcach. W Krośnicy O. Mariusz.
 2. Także od 1 września będzie dostępna nowa księga mszalna z intencjami na 2022 rok.
 3. Msze święte w dni powszednie we wrześniu będą odprawiane o godzinie 18:00.
 4. Decyzją O. Prowincjała żegnamy br. Piotra Kostrzewę, który zostaje przeniesiony do Zawoi. Dziękujemy mu za długoletnia posługę w naszej parafii .
 5.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 16:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, będzie tylko jeden ojciec, a początek od góry ul. o Leona, pozostałe ulice w godzinach południowych i popołudniowych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do niepokalanego serca Maryi o godz. 17:00. Po Mszy Świętej wszystkich członków Żywego różańca zapraszam na spotkanie dotyczące przyszłości Żywego różańca i ewentualnych zmian. Będą do nabycia różne materiały nt. różańca
 6. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami
 7. We wtorek 31 sierpnia kancelaria będzie nieczynna. Ze względu na spotkanie katechetów i proboszczów  z metropolitą w Krakowie.
 8. U ministrantów są do nabycia  kalendarze na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 1 zł.
 9. Informujemy że w przyszłą niedzielę jest pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dojazd we własnym zakresie. Również Caritas Polska będzie prowadziła zbiórkę do puszek na rzecz kryzysu migracyjnego w Afganistanie. A taca jak w drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycji w kościele i wokół niego.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.