XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2023 – Krośnica

1 Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła. W dalszym ciągu zbieramy na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.

1. W  tym tygodniu w liturgii: 13 września – w środę wspomnienie  św. Jana
    Chryzostoma, bp i doktora kościoła., w czwartek  przypada święto Podwyższenia
    Krzyża świętego. W piątek wspomnienie MB Bolesnej, w sobotę  świętych męczenników  Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa.
  2. Serdecznie zapraszamy dziewczęta na spotkanie Scholii w najbliższy piątek o godzinie 17:00
  3. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy dzień pamięci o poległych pomordowanych na Wschodzie w rocz. napaści Sowietów na Polskę 17 września 1939 roku. Również obchodzona jest w naszej diecezji jako dzień modlitw w intencji młodzieży po mszach św. zbiórka do puszek na cele duszpasterskie młodzieży.
  4. W lutym w przyszłym roku nasz Klasztor organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
    Termin pielgrzymki od 27 lutego do 5 marca . Zapisy tylko do końca września u o.
    Roberta. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń.
  5. Sołtys p. Tomasz Jaworski wraz z radą sołecka zapraszają mieszkańców Krośnicy na zebranie wiejskie, które odbędzie się 20 września o godz. 18:00 w budynku remizy OSP w Krośnicy.
  6. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary zbierane w naszym kościele do puszek w niedzielę 2 lipca 3,386 zł.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
    przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom
    życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.