XXII Niedziela Zwykła – 03 IX 2023 – Krośnica

 1. Wakacje dobiegają końca. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będzie w poniedziałek  4 września o godz.9:00. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, rodziców a przed wszystkim dzieci. Dołóżmy wszyscy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapomniały też o Źródle  wszelkiej wiedzy. W tym roku szkolnym decyzją Gminy Krościenko n. D zostały odwołane dowozy uczniów z ulicy Parkowej.
 2. W  tym tygodniu w liturgii: 8 września przypada święto  Narodzenia NMP n znane w Polsce jako święto MB Siewnej. Zwyczajem naszych Ojców w tym dniu w kościołach święci się  zboże i różne nasiona  na przyszłe zasiewy na każdej Mszy świętej. Msze święte  w tym dniu  o godz. 8:00 i 18:00
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo o powołania.  
 4. Dziś Kościół oddaje cześć św. Grzegorzowi Wielkiemu, papieżowi i doktorowi Kościoła. To
  dzień imienin o. Grzegorza , katechety , otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą.
 5. U ministrantów jest do nabycia książka Cuda Eucharystyczne w Polsce w cenie 20 zł.
 6. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele budowlane naszego kościoła prosimy o ofiarność. W dalszym ciągu zabieramy ofiary na ogrzewanie kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Dla chętnych na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej w przyszłą niedziele 10 września do odebrania są darmowe karty wstępu do sektorów.
 9. Od września przyjmujemy intencje mszalne  na pierwsze półrocze roku 2024.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty:
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.