XXII Niedziela Zwykła – 2 IX 2018 – Kluszkowce

1. Wakacje dobiegły końca. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 9.00. serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Dołóżmy wszyscy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapominały tez o źródle wszelkiej mądrości jakim jest Bóg. Prosimy też rodziców o mobilizację swoich dzieci do zaangażowania się w grupy duszpasterskie przy naszej parafii: ministranci i lektorzy, scholka, grupa misyjna. W tym roku pracę katechety podejmuje o. Marcin i Pani Katarzyna Rola, która będzie uczyła w przedszkolu i zerówce.

2. Dyrekcja Gimnazjum z Maniów informuje, że 3 września w poniedziałek pod szkołą w Kluszkowcach o godz. 8.30 będzie czekał autobus na gimnazjalistów.

3. Dziś w Sanktuarium w Ludzmieżu XXXI Dożynki Podhalańskie o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – Papieża i doktora Kościoła, a w sobotę 8 września święto Narodzenia NMP, znane w Polsce jako święto MB Siewnej. W tym dniu w kościołach poświęca się zboże pod przyszłe zasiewy. Msze św. według porządku niedzielnego tj. 7.30 w kaplicy i w kościele 9.30, 11.30, 19.00.

5. Dziękujemy za udział w Uroczystościach odpustowych. Trochę pogoda nam pokrzyżowała plan uroczystości ale wszyscy byli gotowi na uświetnienie odpustu. Dziękujemy chórowi, Paniom niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i naszym ministrantom, panu organiście, za obecność w strojach regionalnych, a także Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Dąbrowy Zielonej.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

7. Dziś gościmy w naszej parafii Pana Zygmunta Romanowskiego, świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który daje świadectwo uzdrowienia z trzyletniego paraliżu ciała. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na 40 minutowy koncert dziękczynny w wykonaniu Pana Zygmunta, który śpiewał również w Watykanie i występował w ponad 30 krajach świata. Pamiątką spotkania może być do nabycia po koncercie autorska płyta cd z autografem artysty.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po mszy św. wieczornej modlimy się w intencji powołań, a w piątek nabożeństwo do serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 18.00 – 19.30.

10. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy na spotkanie biblijne w środę po mszy św.

11. U ministrantów można nabyć kolejny numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny i książeczkę Droga do nieba za 5 zł.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.