Uroczystość MB Częstochowskiej – 26 VIII 2018 – Kluszkowce

1. Dziś przeżywamy Uroczystość MB Częstochowskiej ,Patronki naszej Parafii. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą Parafią, a wdzięczność Maryi wyraźmy życiem prawdziwie chrześcijańskim. Ponieważ pragnieniem Maryi jest prowadzić wszystkich do swego Syna.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- św. Moniki , matki św. Augustyna , Doktora Kościoła, którego wspomnienie obchodzimy we wtorek , w środę- wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. W sobotę 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej , a zarazem jest to I sobota miesiąca. Przed Mszą św. wieczorną, o godz. 18.30, zmiana tajemnic różańcowych. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do 19.30, zwłaszcza dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

3. Dziś też dożynki gminne w Maniowach, które rozpoczną się Mszą świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory o godz. 14.00 w kościele w Maniowach. Po Mszy świętej część artystyczna, na którą serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Wójt Gminy Czorsztyn p. Tadeusz Wach.

4. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny oraz książeczki Którędy do nieba po 5 zł.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: ….

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu w Kluszkowcach: śp. Stefanię Wińczowską z ul. Kamieniarskiej. Dobry Jezu

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.