XX Niedziela Zwykła – 19 VIII 2018 – Kluszkowce

1. Serdeczne podziękowania wszystkim za dar serca 3.530 zł., złożony na potrzeby kościoła w ub. niedzielę. Trwamy w duchowym przygotowaniu do odpustu parafialnego. Po mszy św. wieczornej codziennie nowenna do MB Częstochowskiej

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- św. Bernarda, opata i doktora kościoła, we wtorek – św. Piusa X, papieża , w środę – wspomnienie NMP Królowej i w piątek, św. Bartłomieja, Apostoła.

3. Przypominamy, że miesiąc sierpień – jest miesiącem trzeźwości. Słyszeliśmy w apel biskupów Polskich o 100 dni abstynencji od alkoholu z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Swoje postanowienia możemy wpisać do księgi trzeźwości w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Powoli zbliżamy się do uroczystości odpustowych ku czci Patronki Naszej Parafii MB Częstochowskiej. W przyszłą niedziele odpust z sumą odpustową o godz. 11,30 celebrowaną przez O. Romualda Wilka karmelitę z Piotrkowiec k/Kielc. Msze św. w kaplicy o godz. 7,30 i 11,30 z procesją a w Kościele o godz. 9,30 i 19,00. Bardzo prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów na procesje do przewiezienia w piątek. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów ,służbę liturgiczną, strażaków. Zachęcamy na sumę odpustową w strojach regionalnych.

5. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Alicja Agata Duda, panna z Kluszkowiec i Kamil Wojtaszek kawaler z Czorsztyna. Zapowiedź pierwsza. Mateusz Janczak, kawaler z Kluszkowiec i Sylwia Polczyk, panna z Nowego Targu. Zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Krystyna Walicka ,Janina Firek , Hanna Dziatkowicz i Jadwiga Świątkowska . W kaplicy: Plewa Lidia i Jabłońska Krystyna. Na przyszły tydzień proszę do kaplicy 5 osób do sprzątania przed odpustem. Trzeba posprzątać też otoczenie, powycierać dobrze kurze, pajęczyny w kaplicy i klatce schodowej, odkurzyć żyrandole itp.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.