XIX Niedziela Zwykła – 12 VIII 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne Parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii: w środę Uroczystość NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte wg. porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Ofiarujemy Maryi nie tylko poświęcone bukiety ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżenia się do Boga. W modlitwach pamiętajmy też o naszym Wojsku Polskim, które obchodzi swoje święto. Dziś odpust parafialny w Łapszach Niżnych. W piątek 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. Przypominamy, że miesiąc sierpień- jest miesiącem trzeźwości .Słyszeliśmy w apel biskupów Polskich o 100 dni abstynencji od alkoholu z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Swoje postanowienia możemy wpisać do księgi trzeźwości w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. W piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz.6,30 do 19,00 z procesją do Bożego miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną. Adoracja według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Słoneczna, 8.00 – 9.00 – ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 – 10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00 – 11.00 – ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 – ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 – ul. Karpacka, Borek i Szkolna, 14.00 – 15.00 – ul. Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana, Stylchen, 15.00 – 16.00 – ul. Karmelicka, 16.00 – 17.00 – ul. Zdrojowa, Modrzewiowa, Zielona, 17.00 – 18.00 – ul. Karpacka, Borek, Szkolna i Gorczańska, 18.00 – 19.00 – ul. Leśna i Kamieniarska.

5. Biuro Pielgrzymkowe z Krakowa i nasza Parafia organizują pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Do 20 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

6. U ministrantów jest jeszcze do nabycia ciekawa książeczka wydane z okazji 40 lecia wyboru na Papieża, która zawiera życie, pontyfikat, nauczanie, kanonizacje i anegdoty o świętym JP II. Cena 5 złotych.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Janczak ,kawaler z Kluszkowiec i Sylwia Polczyk , panna z Nowego Targu. Zapowiedź druga. Damian Krzysztof Firek, kawaler z Kluszkowiec i Justyna Janina Janiczek, panna z Kościeliska . Leśnicki Artur Tomasz, kawaler z Kluszkowiec i Klaudia Jawor, panna z Szaflar . Adam Paweł Gąsiorowski, kawaler z Krościenka n/D i Adrianna Jaworska, panna z Kluszkowiec. Marek Wojciech Chytrowski kawaler z Łukowicy i Joanna Łucja Bańka z Kluszkowiec. Zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Krystyna Babiak, Monika Kamyk, Bożena Pierwoła i Anna Kurpiel . W kaplicy: Wiercioch Maria i Grzybek Maria.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.