XXIII Niedziela Zwykła – 9 IX 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne Kościoła.

2. Rozpoczął się rok szkolny, a zarazem rok pracy duszpasterskiej. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania tj. klasa III gimnazjum i 8 klasa w piątek 14 września po Mszy św. wieczornej. Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10,00. Prosimy rodziców o mobilizację swoich dzieci do zaangażowania się w grupy duszpasterskie przy naszej parafii: ministranci i lektorzy, scholka, grupa misyjna. Zachęcamy do udziału w grupie biblijnej w środy po mszy św. wieczornej, w grupie modlitewnej – spotkanie otwarte dla każdego, poniedziałek o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryji, w czwartek: św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła, w piątek 14 września przypada św. Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest ono okazją do refleksji nad szacunkiem do Krzyża – znaku naszego Zbawienia. Po mszy św. ucałowanie krzyża. Zachęcamy też do ucałowania krzyża w rodzinach w domach. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

4. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

7. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na rehabilitację ciężko chorego na autyzm mutyzm i upośledzenie umysłowe 9-cio letniego Mateusza.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą 6 września śp. Annę Kubicz z Krośnicy, której pogrzeb odbył się 8 września. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.