XXI Niedziela Zwykła – 23 VIII 2020 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za dar serca złożony w ub. tygodniu do puszek na poszkodowanych rolników z Kacwina w wysokości 1170 i dla mieszkańców Libanu 1330 zł.

2. Relief św. JP II . jest już gotowy. Bardzo dziękuję za prace przy montażu : Radzie Parafialnej , Firmie Grzegorza Wolskiego ,Firmie Leszka Bednarczyka , Firmie Romana Plewy, firmie Manstel , p. Czesławowi Plewa. Dziękuję też za ofiarę na ten cel, którą złożyli w tym tygodniu : Joanna i Robert Gdowscy, pewna rodzina , Irena i Józef Rapciak z USA, Leszek i Krystyna Bednarczyk , Agnieszka i Piotr Kaczmarczyk , Grażyna i Zbigniew Koczór oraz p. Dawid . Bóg zapłać. W przyszłości dobrze by było zrobić podobną rzeźbę po drugiej stronie . Poświęcenie tej rzeźby będzie w późniejszym terminie , może przy odpuście w listopadzie.

3. W środę przezywamy Uroczystość ku czci MB Częstochowskiej, Patronki naszej Parafii. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą Parafią. Msze św. w tym dniu w kaplicy o godz. 7,30 i suma o godz. 11,30. Sumie będzie przewodniczył Nowy Prowincjał Naszego zakonu O. Piotr Jackowski. W kościele msze św. o. godz. 9,30 i 19,00 . Kazania odpustowe wygłosi ks. dr. Jan Jachym z Łodzi. Ze względu na czerwoną strefę wprowadzą związku z pandemią wirusa nie będzie procesji po sumie. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich wskazań, m in o noszenie maseczek na zewnątrz i w kościele , nie podawania sobie rąk na przywitanie , częste mycie rąk . Zapraszamy w strojach góralskich a także dzieci I komunijne.

4. Przy okazji odpustu dziękuję p. Marii za bezinteresowną opiekę na nad kaplicą, oraz wszystkim troszczącym się o porządek i czystość. P. Tadeuszowi Pierwoła za koszenie trawy. Panią Krystynie i Annie za ozdobny wieniec z buszpanu na krzyż.

5. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek św. Bartłomieja, apostoła, odpust w Niedzicy, w czwartek św. Moniki , a w piątek św. Augustyna bp i doktora kościoła , w sobotę wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela.

6. W przyszłą niedzielę suma po góralsku. Zapraszamy w strojach regionalnych. Na mszy św. o godzinie 9,30 będzie pożegnanie o. Marcina , który został przeniesiony na duszpasterza akademickiego do Krakowa.

7. U ministrantów do nabycia kolorowa biblia dla dzieci w cenie 20 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarła naszą parafiankę śp. Marię Kowalczyk oraz śp. Zofię Łuczkowską. Dobry Jezu

11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.