XX Niedziela Zwykła – 16 VIII 2020 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za dar serca złożony w ub. niedzielę na tacę 3.200 zł. przeznaczoną na potrzeby parafii. Już w tym tygodniu będzie montowany relief św. JP II . Dziękuję za ofiarę na ten cel: Stanisław i Adela Babiak , Andrzej i Maria Duda , Alicja i Kamil Wojtaszek . Bóg zapłać. Dziś po każdej Mszy św. Odpowiadając na apel abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski dziś we wszystkich kościołach w Polsce prowadzona jest kwesta do puszek dla mieszkańców Bejrutu w Libanie.

2. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, w czwartek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X papieża , w sobotę wspomnienie NMP Królowej.

3. Powoli zbliżamy się do odpustu parafialnego ku czci Patronki naszej Parafii MB Częstochowskiej 26 sierpnia . Od przyszłej niedzieli do wtorku rozpoczniemy nasze duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Wieczorem przez te trzy dni o godz. 18,30 modlitwy triduum .

4. Po Mszy św. zachęcamy do stoiska z książkami przy wyjściu z kościoła gdzie Bracia Albertyni z Krakowa rozprowadzają książki o tematyce religijnej. Kupując książki wspomagamy ich działalności charytatywną miłości bliźniego .

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Andrzej Jandura, kawaler z Kluszkowiec i Paulina Kowalczyk, panna z Gronia – zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.

Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych w okresie pandemi wirusa : o zakrywaniu ust i nosa zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych. Ponadto kto przyjmuje Komunię świętą do ręki prosimy o podejście na sam początek do kapłanów przy rozdzielaniu komunii św..

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.