XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Finalizujemy już relief św. JP II Wszystkie elementy są już przywiezione z Krakowa, bardzo dziękuję p. Grzegorzowi Wolskiemu i p. Robertowi Bednarczykowi za ich transport, a także za ofiarę p. Piotrowi i Sylwii Kowalczyk . Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika ,we wtorek św. Klary, dziewicy , w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana, męczennika, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego, jest to święto obowiązkowe. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. W tym dniu będzie kwesta do puszek po każdej Mszy św., dla poszkodowanych rolników z Kacwina, którym kilka tygodni temu skradziono z pastwiska kilkanaście mlecznych sztuk krów. Nie wykryto sprawców, sprawę umorzono a rolnicy ponieśli kilkadziesiąt tysięcy strat. Prosimy o hojny dar serca .

3. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe: Pasterka Maryjna z piątku na sobotę o godz. 24,00 a 15 sierpnia sumie o godz. 11,30 przewodniczy i kazanie Metropolity naszego abp Marka Jędraszewskiego. Natomiast w niedzielę o godz. 19,00 koncert plenerowy – Nieszpory Ludźmierskiego o godz. 19,00.

4. W przyszłą niedzielę tj. 16 sierpnia z Krakowa przyjadą bracia Albertyni którzy będą sprzedawać książki o tematyce religijnej. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć książki by wesprzeć ich charytatywne dzieło miłości bliźniego. Odpowiadając na apel abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski we wszystkich kościołach w Polsce 16 sierpnia będzie prowadzona kwesta do puszek dla mieszkańców Bejrutu w Libanie.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.