XVIII Niedziela Zwykła – 2 VIII 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – koło w Szczawnicy, prowadzą kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o ofiarność na ten cel.

2. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych alkoholizmem oraz w intencji naszej Ojczyzny która wspomina w tym miesiącu wiele ważnych wiekopomnych wydarzę m.in. Powstanie Warszawskie , Cud nad Wisła, Zryw Solidarnościowy.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, środę obchodzimy 20 rocznicę konsekracji naszego Kościoła .Wieczorem msza św. w intencji żyjących i zmarłych budowniczych kościoła. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, msze św. o 6,30 , 11,30 i 19,00 oraz w kaplicy o 7,30, w sobotę w wspomnienie św. Dominika.

4. Również w tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przed Mszą świętą wieczorną nabożeństwo w int. powołań, w piątek do serca PJ. Ofiary składane w I piątek na tace przeznaczone są na cele misyjne. Spowiedź w te dni rano 6,30 i popołudni od godz. 18,00 – 19,30. Rano odwiedziny chorych.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

6. Dziękujemy za ofiary złożone na relief św. Jana Pawła II: Weronika i Szymon Pierwoła, Wojciech i Danuta Bednarczyk. Części zostały już przywiezione z Krakowa i montaż nastąpi jeszcze przed odpustem.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

9. Parafianom, gościom, turystom, wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.