XVII Niedziela Zwykła – 26 VII 2020 – Kluszkowce

  1. Słowo dzisiejszej ewangelii mówi o skarbie i perle, którymi dla nas wierzących jest Eucharystia. Inwestujemy czas i stajemy przed Panem, który daje nam siebie. Stając przed Nim możemy w prawdzie spojrzeć na swoje życie.
  2. Z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, dzisiaj po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i podróżnych. Ofiary złożone z tytułu poświęcenia przeznaczone są są na zakup śródków transportu dla misjonarzy.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w środę 29 lipca wspomnienie św. Marty , w czwartek św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Ignacego z Loyol, w sobotę św. Alfonsa M.Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. 2 sierpnia Członkowie Stowarzyszenia na rzecz Osób z niepełnosprawnością – koło w Szczawnicy, będą prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Zuzanna Gil panna z Kluszkowiec i Jozef Bukowski kawaler z Maniów – zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na relief św. Jana Pawła II: Od Róży MB Częstochowskiej, od Zofii i Zdzisława Dziatkowicz, od Rodziny Pierwołów z ul. Karmelickiej, od Piotra i Danuty Plewa.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy śp. Krzysztof Ganske . Dobry Jezu a nasz Panie…..
  10. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.