XVI Niedziela Zwykła – 19 VII 2020 – Kluszkowce

1. Taca z ub. niedzieli na potrzeby parafii wynosiła 3500 zł. Dziękujemy też za ofiary złożone na relief św. Jana Pawła II, upamiętniający 100 lecie Jego urodzin: Roman i Janina Plewa , Robert i Monika Bednarczyk .
  2. Wszystkim czcicielom MB Szkaplerznej dziękujemy za udział w nowennie i Uroczystościach ku czci MB Szkaplerznej 16 lipca br .
  3. Wzorem lat ubiegłych nasza parafia pielgrzymuje do grobu św. Kingi w Starym Sączu. Wyjazd 23 lipca w czwartek o godz.16,15 z placu kościelnego, cena 20 zł. zapisy do środy. Zachęcamy do wyjazdu w strojach regionalnych po góralsku.
  4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek w naszym Zakonie święto proroka Eliasza, w środę 22 lipca wspomnienie św. Marii Magdaleny, , w czwartek 23 święto św. Brygidy patronki Europy, w piątek św. Kingi i w sobotę św. Jakuba Apostoła.
  5. U ministrantów jest do nabycia kalendarz maryjny , ścienny na przyszły rok w cenie 7 zł.
  6. Z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, w przyszła niedzielę po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i podróżnych. Ofiary złożone z tytułu poświęcone są na zakup Śródków transportu dla misjonarzy. Składający ofiarę mogą otrzymać pamiątkowy gadżet z modlitwą.
  7. Również w przyszła niedzielę suma o 11.30 będzie po góralsku. Zapraszamy w strojach regionalnych.
  8. 2 sierpnia Członkowie Stowarzyszenia na rzecz Osób z niepełnosprawnością – kolo w Szczawnicy, będą prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-uslugowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Zuzanna Gil panna z Kluszkowiec i Jozef Bukowski kawaler z Maniów – zapowiedź druga, Andrzej Bryja kawaler z Kluszkowiec i Kinga Aneta Stopiak panna ze Szczawnicy oraz Rafał Marcin Szczepanik kawaler z Kluszkowiec i Paulina Aleksandra Bryndas panna ze Spytkowic – zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Maria Janicka , Barbara Najger , Joanna Żychowiak i Maria Jandura z ul. Zdrojowej. W kaplicy : Pani Rutkowska Zofia i Doleńska Krystyna .
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy śp. Stanisława Bochnaka . Dobry Jezu a nasz Panie…..
  13. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.