XV Niedziela Zwykła – 12 VII 2020 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na relief św. Jana Pawła II, upamiętniającego 100 lecie Jego urodzin: Czesław i Krystyna Greczek, Anna i Wojciech Faron, Helena Plewa, Rodzina Kowalczyków z ul. Szkolnej.
 2. Przypominamy, że dziś druga tura wyborów Prezydenta. Prosimy o pójście do wyborów. Postarajmy się też pomóc osobom starszym we wzięciu udziału w wyborach.
 3. Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na trwającą nowennę. Codziennie wieczorem do 15 lipca po mszy św. nowenna, na którą można składać prośby i podziękowania do MB, a o godz. 18.40 śpiew godzinek do MB.
 4. W czwartek 16 lipca przypada Uroczystość MB Szkaplerznej. Ta uroczystość przypomina nam o szkaplerzu jako darze ofiarowanym przez MB św. Szymonowi Stock w 1251 r., któremu Maryja obiecała, ze kto będzie wiernie szkaplerz nosił nie zazna ognia piekielnego. Szkaplerz obok różańca jest jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Msze św. o godz. 6.30, 11.30 i 19.00. Po każdej mszy św. okazja do przyjęcia szkaplerza.
 5. W piątek 17 lipca, jak w każdy trzeci piątek miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 z koronką i procesją.
 6. U ministrantów jest do nabycia maryjny kalendarz ścienny na przyszły rok w cenie 7 zł.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Zuzanna Gil panna z Kluszkowiec i Jozef Bukowski kawaler z Maniów – zapowiedź pierwsza, Andrzej Bryja kawaler z Kluszkowiec i Kinga Aneta Stopiak panna ze Szczawnicy oraz Rafał Marcin Szczepanik kawaler z Kluszkowiec i Paulina Aleksandra Bryndas panna ze Spytkowic – zapowiedź druga. Mariusz Paweł Walicki kawaler z Kluszkowiec i Honorata Maria Bratkowska panna z Krośnicy – zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Maria Maniowszczak , Janina Plewa , Wiesława Łapczyńska , Krystyna Hryc . W kaplicy : Pani Rutkowska Zofia i Doleńska Krystyna .
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy śp. Grzegorza Ciureję oraz pochodzącego z Kluszkowiec śp. Kazimierza Sikorę – zmarłego w USA. Dobry Jezu a nasz Panie…..
 11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.