XXI Niedziela Zwykła – 21 VIII 2022 – Krośnica

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta pierwsza   niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Dziękujemy za ofiary  złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła
  3. Od wtorku tj 23 sierpnia będziemy przeżywali Triduum  jako duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego. Wtorek, środa i czwartek codziennie wieczorem w Kluszkowcach msza św. z okolicznościowym kazaniem i modlitwami nowenny.
  4. W piątek 26 sierpnia dzień odpustu Parafialnego. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą Parafią. Msza święta w kaplicy o godz. 11,30  z procesją.
  5. Ponadto  tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 22 sierpnia  wspomnienie  NMP Królowej . W środę wspomnienie św. Bartłomieja, Apostoła. Odpust w Niedzicy a w sobotę, wspomnienie świętej Moniki. W przyszłą niedzielę suma góralska.
  6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  9. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc  na pielgrzymkę do  sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu oraz Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.