XX Niedziela Zwykła – 14 VIII 2022 – Krośnica

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 8:30 nastąpi poświęcenie izby pamięci o ojcu Leonie, to on zmienił Krośnicę, której centrum stał się ten kościół, miejsce spotkania z Bogiem dla obecnych i przyszłych pokoleń Krośniczan, dzięki niemu mamy budynek kaplicy pogrzebowej. Należy mu się nasza ogromna wdzięczność, za włożony wysiłek, okazaną dobroć, jego świadectwo wiary i to wszystko, za co nosicie jego pamięć w swoich sercach.
 2. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy umożliwili powstanie izby pamięci o ojcu Leonie Wądrzyku, w pierwszej kolejności panie Halinie Siedlarczyk, dziękuję panu Stanisławowi Jabłońskiemu za ułożenie tekstu pieśni o o. Leonie, firmie Creativ oraz tym wszystkim, którzy ofiarowali zdjęcia, dokumenty, wspomnienia o ojcu Leonie.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 4. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za ofiarowanie tronu pod monstrancję do naszego kościoła.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość NMP Wniebowziętej. Msze św. wg porządku niedzielnego, z racji że jest to święto obowiązkowe. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. 16 sierpnia wspomnienie św. Stefana, który jest patronem naszego współbrata O. Stefana. Solenizanta otoczmy modlitwą. W środę wspomnienie św. Jacka, patrona naszej Archidiecezji, w sobotę św. Bernarda Opata, doktora kościoła. 
 6. Powoli zbliżamy się do odpustu parafialnego 26 sierpnia ku czci Patronki naszej parafii MB Częstochowskiej. Duchowym przygotowaniem  będzie Triduum przed jej uroczystością w dniach od 23-25 sierpnia w Kluszkowcach.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.