XIX Niedziela Zwykła – 7 VIII 2022 – Krośnica

 1. Dziś, członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna koło w Szczawnicy,  prowadzi kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o hojne wsparcie tej inicjatywy.
 2. W pierwszą niedzielę miesiąca dziękuję za uczestnictwo w Liturgii w strojach góralskich, zapraszam oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 3. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, kapłana, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/,dziewicy, męczennicy, karmelitanki zamordowanej w Oświęcimiu przez Niemców, Patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca, diakona, męczennika, w czwartek św. Klary.
 5. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe. Pasterka maryjna z niedzieli na poniedziałek o godz. 24,00, a sumie odpustowej 15 sierpnia o godz.11,30 przewodniczyć będzie nasz Metropolita abp Marek Jędraszewski.
 6. U ministrantów do nabycia kalendarz na przyszły rok w cenie 8 zł.
 7. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja w tej kwestii, tym bardziej Bóg zapłać za wasz dar.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. W najbliższą niedzielę 14 sierpnia o godz. 8.30 zapraszamy na Mszę św. w rocznicę śmierci ojca Leona. Będzie to też okazja aby przypomnieć postać Kapłana, któremu zawdzięczamy wybudowanie naszego kościoła. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie izby pamięci poświęconej naszemu Ojcu Leonowi.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.