XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022 – Krośnica

 1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego , bp i doktora kościoła , we wtorek wspomnienie MB Anielskiej, odpust Porcjunkuli w Dursztynie , 4 sierpnie wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana patrona proboszczów, ogarnijmy modlitwą naszego o. Proboszcza – Andrzeja. W sobotę  6 sierpnia święto Przemieniania Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 . 
 3. U ministrantów do nabycia kalendarz na przyszły rok w cenie 8 zł oraz dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś  cena 8 zł.
 4. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 15:00. W sobotę odwiedziny chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 425 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 6. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja w tej kwestii, tym bardziej Bóg zapłać za wasz dar.
 7. W przyszłą niedzielę, członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna koło w Szczawnicy, będzie prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tek inicjatywy.
 8. Bożemu Miłosierdziu powierzmy zmarłych: śp. Stanisława Olejarza z Krośnicy i śp. Marię Bednarczyk z Kluszkowiec. Dobry Jezu  ….
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Plan Pielgrzymki: Łódź -Licheń – Kalisz- Gidle

1 dzień 

Wyjazd o godzinie 3:50 z Krośnicy. Przyjazd do Łodzi ok. 10.00 Rozpoczęcie zwiedzania odwiedź od Manufaktury – dawną fabrykę, która została odnowiona kilka lat temu. Obecnie kompleks ten znajduje się w centrum miasta i pełni funkcję centrum handlowego. To także ośrodek kultury, handlu i rozrywki. Pozostaje jedna z bram łuku triumfalnego starego młyna. 

Następnie wybierzemy się na spacer najdłuższym europejskim szlakiem handlowym – ulicą Piotrkowską. Ten deptak jest sercem miasta, pełnym klubów, restauracji, barów i szerokiej gamy miejsc kulturalnych. Podziwiaj stare budynki, odnowione fabryki i łódzką specjalność – riksze.

12.00 Przejazd do Lichenia.  Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ośrodkiem kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, a tradycja pielgrzymowania sięga połowy XIX stulecia. Pierwsze objawienia Maryjne w okolicy Lichenia miały miejsce w Lesie Grąblińskim. Kościół św. Doroty przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Zbudowana na Jubileusz 2000 roku Bazylika licheńska jest największym kościołem w Polsce. W centralnej części sanktuarium wznosi się na wysokość 25 metrów Golgota. Ważnym elementem jest również źródełko z cudowną wodą. 

Przyjazd ok. godz. 15.00

Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma „Betlejem”.

Zwiedzanie. Czas wolny na modlitwę, Mszę Świętą ( godz. 19). 

21.00 Apel Maryjny.

2 dzień

Śniadanie o 7.30. Wyjazd 8. 30 w kierunku Kalisza Sanktuarium Świętego Józefa. Przyjazd na godz. 10.00. Msza Święta( o godzinie 11), modlitwa i zwiedzanie. Wyjazd o godz.13.

Ok. godz. 16.00 przyjazd do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach. Przerwa na modlitwę, posiłek. (ok 1-1,5godziny)

Powrót ok godz. 22.00

Cena 350zł/ osobę przy 48 pełnopłatnych

Świadczenia:

 • 1 nocleg, 
 • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 
 • przejazd  autokarem, 
 • ubezpieczenie NNW,
 • usługę pilota i przewodnika.

Na podany termin mamy wolne  :

 • 11 pokoi 2-osobowych ( 22 osoby )
 • 10 pokoi 3-osobowych ( 30 osób )