XXI Niedziela Zwykła – 21 VIII 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta pierwsza   niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
 2. Wójt Gminy  oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy ,zapraszają  na Gminne Dożynki do     Czorsztyna, które rozpoczną się o mszą św. o godz.14,00.
 3. Dziękujemy za ofiary  złożone w ub niedzieli na tacę  8075 zł i 170 $ na remont dachu kościoła a także za dar serca grupie 60+ . Prace rozpoczniemy już w tym tygodniu.
 4. Od wtorku tj 23 sierpnia będziemy przeżywali Triduum  jako duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego. Wtorek, środa i czwartek codziennie wieczorem msza św. z okolicznościowym kazaniem i modlitwami nowenny.
 5. W piątek 26 sierpnia dzień odpustu Parafialnego. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą Parafią. Msze święte w tym dniu : w kaplicy o godz.  7,30 i 11,30  z procesja. W kościele o godz.6,30 i 19,00.Prosimy  o przygotowanie procesji; zabrać z kościoła feretrony i sztandary, figury tylko te, które będzie miał kto nieść w czasie procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków  i dzieci komunijne na procesję oraz strażaków do baldachimu. Proszę tez do sprzątania w kaplicy 5 osób by dokładniej posprzątać kaplice otoczenie  przed odpustem. Zapraszamy w strojach  góralskich.
 6. Przy okazji odpustu dziękuje p. Marii za bezinteresowną całoroczną opiekę i troskę nad kaplicą oraz wszystkim troszczącym się  o porządek i czystość.
 7. Ponadto  tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 22 sierpnia  wspomnienie  NMP Królowej . W środę wspomnienie św. Bartłomieja , Apostoła. Odpust w Niedzicy a w sobole  wspomnienie świętej Moniki.  W przyszłą niedzielę suma góralska.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Leśnicka, Krystyna Warpecha ,Barbara Kowalczyk , Agnieszka Zwolińska . W kaplicy: Bednarczyk Barbara , Dolińska Urszula .  
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc  na pielgrzymkę do  sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu oraz Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.