XX Niedziela Zwykła – 14 VIII 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii a zwłaszcza na zmianę pokrycia dachu kościoła, która rozpoczniemy już w tym miesiącu. Prosimy o hojne wsparcie tego dzieła.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość NMP Wniebowziętej. Msze św. wg porządku niedzielnego, z racji że jt święto obowiązkowe. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. 16 sierpnia wspomnienie św. Stefana, który jest patronem naszego współbrata O. Stefana. Solenizanta otoczmy modlitwą . W środę wspomnienie św. Jacka, patrona naszej Archidiecezji, w sobotę  św. Bernarda Opata, doktora kościoła. 
 3. W piątek 19 sierpnia w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wg porządku :. od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,          od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska Gospodarcza ,od 17 – 18 Róże różańcowe, od 18 ul. Modrzewiowa o 18,40 procesja w kościele.
 4. Powoli zbliżamy się do odpustu parafialnego 26 sierpnia ku czci Patronki naszej parafii MB Częstochowskiej. Duchowym przygotowaniem  będzie Triduum przed jej uroczystością w dniach od 23-25 sierpnia  .
 5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Magdalena Szewczyk , Lucyna Pasich , Katarzyna Szeliga , Bernadeta Stach.W kaplicy: Bednarczyk Krystyna , Bednarczyk Barbara , Bańka Beata .  
 6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 7. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość NMP Wniebowziętej. Msze św. wg porządku niedzielnego, z racji że jt święto obowiązkowe. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. 16 sierpnia wspomnienie św. Stefana, który jest patronem naszego współbrata O. Stefana. Solenizanta otoczmy modlitwą . W środę wspomnienie św. Jacka, patrona naszej Archidiecezji, w sobotę  św. Bernarda Opata, doktora kościoła. 
 10. W piątek 19 sierpnia w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wg porządku :. od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska, od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska Gospodarcza ,od 17 – 18 Róże różańcowe, od 18 ul. Modrzewiowa o 18,40 procesja w kościele.
 11. Powoli zbliżamy się do odpustu parafialnego 26 sierpnia ku czci Patronki naszej parafii MB Częstochowskiej. Duchowym przygotowaniem  będzie Triduum przed jej uroczystością w dniach od 23-25 sierpnia  .
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Magdalena Szewczyk , Lucyna Pasich , Katarzyna Szeliga , Bernadeta Stach.W kaplicy: Bednarczyk Krystyna , Bednarczyk Barbara , Bańka Beata .  
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 14. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 15. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.