XIX Niedziela Zwykła – 7 VIII 2022 – Kluszkowce

1. Dziś , członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna koło w Szczawnicy,  prowadzi kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o hojne wsparcie tej inicjatywy.
  2. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. Swoje postanowienia można wpisać do księgi abstynencji przy ołtarzu św. Józefa lub w kancelarii.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, kapłana, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/,dziewicy , męczennicy, karmelitanki zamordowanej w Oświęcimiu przez Niemców, Patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca, diakona , męczennika, w czwartek św. Klary .Ponadto Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza  na uroczystości  odpustowe. Pasterka maryjna z niedzieli na poniedziałek o godz.24,00 a sumie odpustowej 15 sierpnia o godz.11,30 przewodniczyć będzie nasz Metropolita abp Marek Jędraszewski. Szczegółowy program na afiszu.
  4. U ministrantów do nabycia kalendarz na przyszły rok w cenie 8 zł oraz dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś  cena 10 zł.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na inwestycję wymiany pokrycia dachu na kościele , która rozpocznie się już w tym miesiącu. Prosimy o ofiarność na ten cel. Dziękujemy tym którzy składają  ofiarę w kancelarii lub na konto parafii. Zebrana dotychczas kwota pokrywa zaledwie 3o % inwestycji.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Dziatkowicz Anna ,Firek  Janina , Świątkowska Jadwiga , Walicka Krystyna  . W kaplicy: Gardon Beata , Plewa Lidia.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 350 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.