XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś o godz. 11,30 suma góralska .
 2. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego , bp i doktora kościoła , we wtorek wspomnienie MB Anielskiej, odpust Porcjunkuli w Dursztynie , 4 sierpnie wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana patrona proboszczów, ogarnijmy modlitwą naszego o. Proboszcza – Andrzeja. W piątek przypada Uroczystość 22 rocznica Konsekracji naszego kościoła. Związku z tym będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Teresy od Dz.Jezus  do Jej  Rzeźby, którego dokona O. Romuald. Wyjątkowo Msza święta będzie o godz. 18,00  .W sobotę  6 sierpnia  święto  Przemieniania Pańskiego. Msze św. o godz. 6,30 11,30 i 19,00 . 
 4. U ministrantów do nabycia kalendarz na przyszły rok w cenie 8 zł oraz dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś  cena 8 zł.
 5. Ponadto, w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed mszą świętą o godz. 18,40 nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne , w piątek od Serca PJ o godz. 17,40 a sobotę  nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic  Różańcowych o godz. 18,00.Taca w I piątek na cele misyjne. W piątek też odwiedzimy chorych..
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Babiak Anna ,Kaczmarczyk Janina , Wiercioch Maria ,Pierwoła Bożena , Kamyk Monika   . W kaplicy: Grzybek Maria ,Maśnica Monika.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu , Lichenia, Gidle i Łódź w dniach 27- 28 sierpnia. Cena 425 zł. Szczegóły na afiszu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 9. W przyszłą niedzielę, członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna koło w Szczawnicy, będzie prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tek inicjatywy.
 10. Bożemu Miłosierdziu powierzmy zmarłych : śp. Stanisław Olejarz z Krośnicy i śp. Maria Bednarczyk z Kluszkowiec  z ul. Rozwojowej. Dobry Jezu  ….
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Plan Pielgrzymki: Łódź -Licheń – Kalisz- Gidle

1 dzień 

Wyjazd o godzinie 4.00 z Kluszkowiec. Przyjazd do Łodzi ok. 10.00 Rozpoczęcie zwiedzania odwiedź od Manufaktury – dawną fabrykę, która została odnowiona kilka lat temu. Obecnie kompleks ten znajduje się w centrum miasta i pełni funkcję centrum handlowego. To także ośrodek kultury, handlu i rozrywki. Pozostaje jedna z bram łuku triumfalnego starego młyna. 

Następnie wybierzemy się na spacer najdłuższym europejskim szlakiem handlowym – ulicą Piotrkowską. Ten deptak jest sercem miasta, pełnym klubów, restauracji, barów i szerokiej gamy miejsc kulturalnych. Podziwiaj stare budynki, odnowione fabryki i łódzką specjalność – riksze.

12.00 Przejazd do Lichenia.  Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ośrodkiem kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, a tradycja pielgrzymowania sięga połowy XIX stulecia. Pierwsze objawienia Maryjne w okolicy Lichenia miały miejsce w Lesie Grąblińskim. Kościół św. Doroty przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Zbudowana na Jubileusz 2000 roku Bazylika licheńska jest największym kościołem w Polsce. W centralnej części sanktuarium wznosi się na wysokość 25 metrów Golgota. Ważnym elementem jest również źródełko z cudowną wodą. 

Przyjazd ok. godz. 15.00

Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma „Betlejem”.

Zwiedzanie. Czas wolny na modlitwę, Mszę Świętą ( godz. 19). 

21.00 Apel Maryjny.

2 dzień

Śniadanie o 7.30. Wyjazd 8. 30 w kierunku Kalisza Sanktuarium Świętego Józefa. Przyjazd na godz. 10.00. Msza Święta( o godzinie 11), modlitwa i zwiedzanie. Wyjazd o godz.13.

Ok. godz. 16.00 przyjazd do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach. Przerwa na modlitwę, posiłek. (ok 1-1,5godziny)

Powrót do Kluszkowiec ok godz. 22.00

Cena 350zł/ osobę przy 48 pełnopłatnych

Świadczenia:

 • 1 nocleg, 
 • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 
 • przejazd  autokarem, 
 • ubezpieczenie NNW,
 • usługę pilota i przewodnika.

Na podany termin mamy wolne  :

 • 11 pokoi 2-osobowych ( 22 osoby )
 • 10 pokoi 3-osobowych ( 30 osób )