XX Niedziela Zwykła – 19 VIII 2018 – Krośnica

1. Serdeczne podziękowania wszystkim za dar serca 2268 zł. i 6 euro, złożony na potrzeby kościoła w ub. niedzielę.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek- św. Bernarda, opata i doktora kościoła, we wtorek – św. Piusa X, papieża, w środę – wspomnienie NMP Królowej i w piątek, św. Bartłomieja, Apostoła.

3. Przypominamy, że miesiąc sierpień – jest miesiącem trzeźwości. Słyszeliśmy w apel biskupów Polskich o 100 dni abstynencji od alkoholu z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Swoje postanowienia możemy wpisać do księgi trzeźwości w kancelarii parafialnej.

4. Powoli zbliżamy się do uroczystości odpustowych ku czci Patronki Naszej Parafii MB Częstochowskiej. W przyszłą niedziele odpust z sumą odpustową o godz. 11,30 celebrowaną przez O. Romualda Wilka karmelitę z Piotrkowic k/Kielc.  Zachęcamy do pójścia na sumę odpustową w strojach regionalnych.

5. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

6. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 17:45, a po nim Msza Święta o godzinie 19:00.

7. W sobotę odbędzie się festyn dla dzieci i dorosłych szczegóły na plakatach oraz w internecie?

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.