Uroczystość MB Częstochowskiej – 26 VIII 2018 – Krośnica

1. Dziś przezywamy Uroczystość MB Częstochowskiej, Patronki naszej Parafii. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą Parafią, a wdzięczność Maryi wyraźmy życiem prawdziwie chrześcijańskim. Ponieważ pragnieniem Maryi jest prowadzić wszystkich do swego Syna.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Moniki, matki św. Augustyna, Doktora Kościoła, którego wspomnienie obchodzimy we wtorek, w środę – wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. W sobotę 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, a zarazem jest to pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od 8:00, adoracja Najświętszego Sakramentu kół różańcowych o godzinie 17:00 i msza święta o 18:00. Przez cały miesiąc wrzesień Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 18:00.

3. Na zakończenie prac dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i wybudowanie nowego zadaszenia oraz podjazdu dla niepełnosprawnych, panu Krzysztofowi Góreckiemu, panu Edwardowi Nowaczkowi oraz panu Mariuszowi Chlipale wraz zaangażowanymi pracownikami. Niech Pan Bóg wam błogosławi w całym waszym życiu. Niestety poniesione wydatki na ten cel pochłonęły wszystkie oszczędzone środki, a nawet wygenerowały dług u wykonawcy prac, zachęcam więc wciąż do ofiarności czy to na składkę budowlaną, czy na nasze subkonto bankowe Parafii Kluszkowce: 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102, którego numer  będzie podany w ogłoszeniach na naszej stronie internetowej.

4. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny oraz książeczki Którędy do nieba po 5 zł.

5. Przypominam o wciąż trwającej składce na ogrzewanie kościoła, już zostało zakupionych 10 ton węgla. Dziękujemy także panu Władysławowi Tkaczykowi za drewno na opał i panu Mariuszowi Chlipale za jego transport.

6. Zapraszam wszystkie osoby chętne do pomocy przy wwalaniu węgla do piwnicy oraz pocięcia i noszenia drewna na wtorek na godzinę 10:00.

7. Schola wznawia działalność po wakacyjnej przerwie i zaprasza wszystkich chętnych na próbę na godzinę 16:00 w najbliższą sobotę.

8. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w liturgii w strojach góralskich.

9. Zachęcam wciąż do składania próśb i podziękowań zanoszonych przed tron Boga za wstawiennictwem Świętego Józefa.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl. 1 Września za św pamięci Marię Wojtaszek, jej rodziców i rodzeństwo od kuzyna Mariana Bochnaka z rodziną. 2 Września 8:30 za św. pamięci Jana Janczaka w rocznicę śmierci i żonę Marię, o godzinie 11:00 za świętej pamięci Stanisława Krężla, żonę Annę i syna Zbigniewa. Przez cały miesiąc wrzesień poza parafią będą odprawiane Msze Święte gregoriańskie za śp. Józefa Babiaka

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu w Kluszkowcach: śp. Stefanię Wińczowską z ul. Kamieniarskiej. Dobry Jezu…

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.