XIX Niedziela Zwykła – 12 VIII 2018 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne Parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii: w środę Uroczystość NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte wg. porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Ofiarujemy Maryi nie tylko poświęcone bukiety ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżenia się do Boga. W modlitwach pamiętajmy też o naszym Wojsku Polskim, które obchodzi swoje święto. Dzis odpust parafialny w Łapszach Niżnych. W piątek 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana.

3. Przypominamy, że miesiąc sierpień- jest miesiącem trzeźwości .Słyszeliśmy w apel biskupów Polskich o 100 dni abstynencji od alkoholu z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Swoje postanowienia możemy wpisać do księgi trzeźwości w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. W piątek 17 sierpnia w Kluszkowcach całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz.6,30 do 19,00 z procesją do Bożego miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy na adorację.

5. Biuro Pielgrzymkowe z Krakowa i nasza Parafia organizują pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Do 20 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

6. U ministrantów jest jeszcze do nabycia ciekawa książeczka wydane z okazji 40 lecia wyboru na Papieża, która zawiera życie, pontyfikat, nauczanie, kanonizacje i anegdoty o świętym JP II. Cena 5 złotych.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Do związku małżeńskiego przygotowują się: Andrzej Józef Pytel, kawaler z Grywałdu i Kinga Zofia Potaśnik panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia . O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.