XVIII Niedziela Zwykła – 5 VIII 2018 – Krośnica

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną do puszek na budowę domu mieszkalnego dla tych osób w Szczawnicy w dniu 14.07. 2018 r. Na ten cel złożono w Krośnicy 1810,50 zł.

3. W tym tygodniu w liturgii: Jutro tj. 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Święto radości i nadziei, że przyjdzie taki czas, kiedy Pan nas wszystkich odmieni. Prośmy Chrystusa o przemianę w naszym życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Msze święte : o 8,00 i 19,00. Ponadto we wtorek w NZ wspomnienie św. Alberta z Drapano, w środę św. Dominika, w czwartek św. Teresy Benedykty od krzyża ,dziewicy i męczennicy- Patronki Europy, w piątek św. Wawrzyńca, męczennika i w sobotę św. Klary ,dziewicy.

4. Przypominamy, że miesiąc sierpień- jest miesiącem trzeźwości .Słyszeliśmy w ub niedziele apel biskupów Polskich o 100 dni abstynencji od alkoholu z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

5. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne Parafii. Schody zostały wraz z zadaszeniem już ukończone. Pozostało jeszcze do zamontowania poręcze i konserwacja kamienia. Prosimy o ofiarność na te prace.

6. Biuro Pielgrzymkowe z Krakowa i nasza Parafia organizują pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Do 20 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. U ministrantów jest do nabycia ciekawa książeczka wydane z okazji 40 lecia wyborna na Papieża, która zawiera życie, pontyfikat, nauczanie, kanonizacje i anegdoty o świętym JP II. Cena 5 złotych.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Andrzej Józef Pytel, kawaler z Grywałdu i Kinga Zofia Potaśnik panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Wojciech Franciszek Garbacz, kawaler z Nowego Targu i Sabina Maria Hamerska, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia.

8. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

9. W ub. niedziele z naszej wspólnoty parafialnej z Krośnicy Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Babiaka l.71 . Pogrzeb odbył się 1 sierpnia. Dobry Jezu ….

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia