XX Niedziela Zwykła – 16 VIII 2020 – Krośnica

1. Dziękujemy za dar serca złożony w ub. niedzielę na tacę ………… zł przeznaczoną dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarę dla poszkodowanych rolników która wyniosła 774 zł i 10 euro. Dziś po każdej Mszy św. Odpowiadając na apel abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski we wszystkich kościołach w Polsce prowadzona jest kwesta do puszek dla mieszkańców Bejrutu w Libanie.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, w czwartek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X papieża , w sobotę wspomnienie NMP Królowej.

3. Po Mszy św. zachęcamy do stoiska z książkami przy wyjściu z kościoła gdzie Bracia Albertyni z Krakowa rozprowadzają książki o tematyce religijnej. Kupując książki wspomagamy ich działalności charytatywną miłości bliźniego .

4. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych w okresie pandemii wirusa : o zakrywaniu ust i nosa zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych. Ponadto kto przyjmuje Komunię świętą do ręki prosimy o podejście na sam początek do kapłanów przy rozdzielaniu komunii św..

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Ireneusz Regiec, kawaler ze Sromowiec Niżnych i Karolina Bańkosz, panna z Krośnicy – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.

9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.