XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek św. Klary, dziewicy, w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana, męczennika, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego, jest to święto obowiązkowe. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. W tym dniu będzie kwesta do puszek po każdej Mszy św., dla poszkodowanych rolników z Kacwina, którym kilka tygodni temu skradziono z pastwiska kilkanaście mlecznych sztuk krów. Nie wykryto sprawców, sprawę umorzono a rolnicy ponieśli kilkadziesiąt tysięcy strat. Prosimy o hojny dar serca .

3. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe: Pasterka Maryjna z piątku na sobotę o godz. 24,00 a 15 sierpnia sumie o godz. 11,30 przewodniczy i kazanie Metropolity naszego abp Marka Jędraszewskiego. Natomiast w niedzielę o godz. 19,00 koncert plenerowy – Nieszpory Ludźmierskiego o godz. 19,00.

4. W przyszłą niedzielę tj. 16 sierpnia odpowiadając na apel abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski we wszystkich kościołach w Polsce 16 sierpnia będzie prowadzona kwesta do puszek dla mieszkańców Bejrutu w Libanie.

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Ireneusz Regiec, kawaler ze Sromowiec Niżnych i Karolina Bańkosz, panna z Krośnicy – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.

9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.