XX Niedziela Zwykła – 15 VIII 2021 – Krośnica

  1. W dzisiejszą  niedzielę  obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po raz kolejny wpatrujemy się w niebo, gdzie Maryja z ciałem i duszą została wzięta. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone dziś kwiaty i zioła , ale przede wszystkim serce i codzienny trud przybliżenia się do Boga. Dziś odpust w Łapszach Niżnych.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę ub. niedzieli wysokości ……………….. zł na potrzeby naszego kościoła.
  3.  W tym tygodniu : W poniedziałek 16 sierpnia  dzień imienin o. Stefana , otoczmy solenizanta modlitwa. We wtorek 17 sierpnia, święto świętego Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej, w czwartek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora kościoła, w sobotę wspomnienie św. Piusa X , papieża. 
  4. U ministrantów jest  do nabycia  modlitewnik maryjny z różnymi modlitwami w danej potrzebie. Cena  5 zł.
  5. Całodobowa transmisja Mszy Świętych i uroczystości z naszego kościoła, prowadzona jest na kanale YouTube, Święty Józef Robotnik.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kinga Żakowska, panna z Kiernozia i Wojciech Siedlarczyk, kawaler z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Gabriela Kowalczyk, panna z Krośnicy i Piotr Kurnyta, kawaler ze Szczawnicy. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego między tymi osobami powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
  7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.