XIX Niedziela Zwykła – 08 VIII 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła,
 2. Członkowie rady parafialnej zbierają ofiary na dokończenie remontu budynku kaplicy pogrzebowej, w ostatnim czasie zostały wykończone schody oraz rozpoczęliśmy wymianę okien w całym budynku, pozostaje jeszcze wykonanie zadaszenia oraz ocieplenie. Ofiary można także składać na konto Rady Parafialnej w Krośnicy:
  • 63 881700000207079920000010
 3. Bóg zapłać panu Wojciechowi Knapczykowi za skoszenie trawy na cmentarzu.
 4. Ponadto  w tym tygodniu : w poniedziałek 9 sierpnia  święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/ dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika , w środę św. Klary, dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika Oświęcimia. 
 5. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci MB Wniebowziętej. Pasterka Maryjna z soboty na niedzielę o godz. 24,00 , w niedzielę sumie odpustowej  będzie przewodniczył  abp Metropolita Krakowski.
 6. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość NMP Wniebowziętej. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy. Świętej.
 7. U ministrantów jest  do nabycia  modlitewnik maryjny z różnymi modlitwami w danej potrzebie. Cena 5 zł.
 8. 10 sierpnia – wtorek , kancelaria będzie nie czynna.
 9. Całodobowa transmisja Mszy Świętych i uroczystości z naszego kościoła, prowadzona jest na kanale YouTube, Święty Józef Robotnik.
 10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kinga Żakowska, panna z Kiernozia i Wojciech Siedlarczyk, kawaler z Krośnicy. Zapowiedź druga. Gabriela Kowalczyk, panna z Krośnicy i Piotr Kurnyta, kawaler ze Szczawnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego między tymi osobami powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.