XVIII Niedziela Zwykła – 1 VIII 2021 – Krośnica

 1. Dziś, po każdej Mszy świętej członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną koło w Szczawnicy prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Pierwsza niedziela miesiąca jest tradycyjnie „góralska”. dziękujemy za udział w liturgii w strojach góralskich. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 2. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na nasz kościół, członkowie rady parafialnej, także będą zbierać ofiary na dokończenie remontu budynku kaplicy pogrzebowej.
 3. Także w przyszłą niedzielę, będzie zbiórka do puszek na rzecz organizacji kilkudniowego wyjazdu wakacyjnego dla naszych ministrantów.
 4. Rozpoczyna się sierpień  – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu. Swoje postanowienia można wpisać w zakrystii.
 5. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 2 sierpnia  wspomnienie MB Anielskiej – odpust Porcjunkuli w Dursztynie, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana  Marii Vianneya, patrona proboszczów, ogarnijmy modlitwą naszego o. Proboszcza – Andrzeja. W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o 8:00 i 19:00.  
 6. Ponadto  w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek nabożeństwo do Serca PJ, a w sobotę o godz. 18:00 adoracja NSPJ i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00. W piątek taca jest przeznaczona na misje, a w sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, równocześnie zaczynamy od ulic: od góry o. Leona i od końca Nowotarskiej.
 7. Zmieniamy platformę, na której będą transmitowane Msze Święte i uroczystości z naszego kościoła. Transmisja online jest całodobowa, prowadzona na kanale YouTube, Święty Józef Robotnik.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kinga Żakowska, panna z Kiernozia i Wojciech Siedlarczyk, kawaler z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.