XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 – Krośnica

  1. Dziś z racji  św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżnych po każdej mszy świętej jest poświecenie  samochodów. Ofiary składne z okazji poświecenia jako wyraz naszej wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry , przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Przy poświeceniu ministranci rozdają  pamiątkowe gadżety  ze św. Krzysztofem.
  1. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 26 lipca wspomnienie świętych Joachima i Anny , rodziców NMP , odpust w Kacwinie , w czwartek św. Marty a w sobotę wspomnienie  św. Ignacego Loyoli, doktora Kościoła. Kolejna Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie „góralska”. Zapraszamy do licznego udziału w strojach góralskich. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
  1. W przyszłą niedzielę tj 1 sierpnia , członkowie Stowarzyszenia  na rzecz osób z niepełnosprawnością  intelektualną  koło w Szczawnicy  będzie prowadzić  kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.  
  2. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  4. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  1. Komunikat : Objazdowy serwis legislacji gaśnic do samochodów zaprasza wszystkich zainteresowanych kierowców na przegląd  techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju 27 lipca to jest wtorek w godzinach   od 8-16  przy  sklepie „Groszek” w Kluszkowcach.
  1. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w Krośnicy śp. Wojciecha Kowalczyka. Dobry Jezu …
  1. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.