XVIII Niedziela Zwykła – 1 VIII 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś,  po każdej Mszy świętej członkowie Stowarzyszenia  na rzecz osób z niepełnosprawnością  intelektualną  koło w Szczawnicy   prowadzić  kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. 
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele parafialne.
 3. Rozpoczyna się sierpień  – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu. Swoje postanowienia można wpisać do księgi przy ołtarzu św. Józefa.
 4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 2 sierpnia  wspomnienie MB Anielskiej – odpust Porcjunkuli w Dursztynie , 4 sierpnia wspomnienie św. Jana  Marii Vianneya, patrona proboszczów, ogarnijmy modlitwą naszego o. Proboszcza – Andrzeja.. W piątek święto  Przemienienia Pańskiego .Msze święte : w kaplicy , w kościele o 6,30 , 11,30 i 19,00.  
 5. Ponadto  w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca .W czwartek nabożeństwo o powołania kapłańskie ,zakonne i misyjne  pół godziny przed mszą  o godz. 18,30 W piątek  nabożeństwo do Serca PJ  również o godz. 18,30 a w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18,00 . Spowiedź  w te dni rano o godz.6,30 do 7,00 i popołudniu od godz. 18,00  do 19,30 . Taca w I piątek na cele misyjne. Również w piątek odwiedzimy chorych w godzinach dopołudniowych.
 6. U ministrantów jest  do nabycia sierpniowy numer  dla dzieci Staś w cenie 8 zł.
 7. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli :Jan i Maria Siedlarczyk oraz Beata Mienkina z Krakowa.  Ofiarodawcom  niech św. Teresa od Dz. wyprasza potrzebne łaski.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Świątkowska Jadwiga , Dziatkowicz Anna , Walicka Krystyna .  W kaplicy: Gardoń Beata i Lidia Plewa .
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Przypominamy , że w ramach  festynu w Maniowach , można się dziś zaszczepić bez rejestracji w  ośrodku zdrowia  przeciw Covid 19 w godz. od 10,00 – 16,00.Trzeba mieć tylko dowód osobisty. Z korzystać tez mogą goście z poza Gminy Maniowy.
 11. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.