XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 – Kluszkowce

  1. Dziś z racji św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżnych po każdej mszy świętej jest poświecenie samochodów. Ofiary składne z okazji poświecenia jako wyraz naszej wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry , przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Przy poświeceniu ministranci rozdają pamiątkowe gadżety ze św. Krzysztofem. Jest to tez ostania niedziela miesiąca, tradycyjnie suma „góralska”. Zapraszamy do licznego udziału w strojach góralskich.
  2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 26 lipca wspomnienie świętych Joachima i Anny , rodziców NMP , odpust w Kacwinie , w czwartek św. Marty a w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę tj 1 sierpnia , członkowie Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną koło w Szczawnicy będzie prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
  4. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Arendarczyk Adam , kawaler z Nowego Targu i Marta Hryc , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w urzędzie Parafialnym.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kamyk Monika , Pierwoła Bożena ,Wiercioch Maria i Kurpiel Anna . W kaplicy: Grzybek Izabela , Firek Janina .
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  7. Komunikat : Objazdowy serwis legislacji gaśnic do samochodów zaprasza wszystkich zainteresowanych kierowców na przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju 27 lipca to jest wtorek w godzinach od 8-16 przy sklepie „Groszek”
  8. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w Krośnicy śp. Wojciecha Kowalczyka. Dobry Jezu …
  9. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.