XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, na potrzeby inwestycyjne parafii 6.890 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziś o godzinie 14.30 w Wąwozie Papieskim zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców i Gości z okazji obchodzonych Dni Kluszkowiec, do licznego udziału serdecznie zapraszają:  sołtys p. Wojciech Bednarczyk , Prezes Związku Podhalan p. Robert Bednarczyk i Zespół Lubań, który obchodzi 30 lecie zespołu. Po Mszy świętej festyn przy szkole.
  3. Wszystkim Czcicielom MB Szkaplerznej dziękujemy za udział w Triduum i Uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel.  Zapraszamy  na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej  23 lipca do Czernej. Wyjazd o godz. 5 rano. Tradycyjnie zapraszamy również na pielgrzymkę go grobu świętej Kingi do Starego Sącza w strojach regionalnych w dniu 22 lipca. Wyjazd o godzinie 16.00 z placu kościelnego. Można tez jechać własnym samochodem . Zapisy na obie pielgrzymki do 20 lipca w kancelarii lub w zakrystii. 
  4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w piątek św. Marii Magdaleny a w sobotę św. Brygidy zakonnicy i patronki Europy. W piątek w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w int nawrócenia zagubionych w wierze: wg porządku: od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,  od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska Gospodarcza ,od 17 – 18 Róże różańcowe, od 18 ul. Modrzewiowa o 18,40 procesja w kościele.
  5. W przyszła niedzielę z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących będzie poświecenie samochodów po każdej mszy świętej. Ofiary składane przy poświęceniu będą wyrazem naszej wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  6. U ministrantów jest do nabycia kalendarz na przyszły rok w cenie 8 zł.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Wiesława Łapczyńska , Janina Plewa , Joanna Żychowska , Barbara Najger . W kaplicy: Jandura Maria , Janicka Maria.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Młodzież zapraszamy na Dni Młodych do Czernej k/Krakowa w dniach od 28-31.07. Informacja na afiszu .Zapisy w zakrystii lub w kancelarii .
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.