XV Niedziela Zwykła – 10 VII 2022 – Kluszkowce

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii, które rozpoczniemy w miesiącu sierpniu. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Benedykta ,opata patrona Europy. W środę 13 lipca rozpoczyna się Triduum przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Przez trzy dni codziennie o godz. 18,35 godzinki do Matki Bożej , Msza święta z okolicznościowym kazaniem i po Mszy św. nabożeństwo do MB Szkaplerznej. Do prowadzenia godzinek zapraszamy Róże .Przez te dni jest możliwość przyjęcia szkaplerza. W sobotę 16 lipca w naszym Zakonie Uroczystość NMP z Góry Karmel. Msze św. o godz. 6,30 , 11,30 i 19,00.Ponadto wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na ogólno polskie spotkanie szkaplerzne 23 lipca do Czernej. Wyjazd o godz. 5 rano. Zapisy do 20 lipca.
  3. W przyszłą niedziele 17 lipca sołtys p. Wojciech Bednarczyk , Prezes Związku Podhalan i Zespół Lubań zapraszają na Dni Kluszkowiec i 30 lecie zespołu. W programie o godz. 14,30 Msza święta w Wąwozie Papieskim przy ołtarzu polowy, po Mszy świętej festyn przy szkole
  4. 12 lipca tj wtorek będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść na plac kościelny do godz. 11,00. Dochód Firma ECOLOGIC przeznacza na pomoc kościołowi na wschodzie. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. Dziękuję panu Krzysztofowi Babiakowi i Pawłowi Czubernat za odnowienie ławek w kościele. Proszę zwłaszcza rodziców by zwrócili uwagę dzieciom, tym starszym by nie rysowały i pisały po ławce. Często są to obraźliwe słowa. Są kamery w kościele i łatwo można zidentyfikować niszczącego ławki a co zatem idzie zwrócić się do rodziców zwrot kosztów.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maniowszczak Maria , Pierwoła Maria, Jandura Małgorzata i Hryc Krystyna. W kaplicy: Doleńska Krystyna, Rutkowska Zofia ,Sas Aneta.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Młodzież zapraszamy na Dni Młodych do Czernej k/Krakowa w dniach od 28-31.07. Informacja na afiszu .Zapisy w zakrystii lub w kancelarii .
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.