XVI Niedziela Zwykła – 22 VII 2018 – Krośnica

1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone z tytułu poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Składając ofiarę można otrzymać obrazek św. Krzysztofa z kartą w razie wypadku.

2. Jeszcze dziś o godz. 13.00 w Wąwozie Papieskim, zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Kluszkowiec oraz turystów z okazji Dni Kluszkowiec. Wójt Gminy Czorsztyn, Sołectwo Kluszkowce i GOK Kluszkowce zapraszają do licznego udziału turystów, gości do . Po mszy św. zapraszamy do amfiteatru przy szkole na festyn.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Brygidy – zakonnicy Patronki Europy, we wtorek św. Kingi – Dziewicy, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek św. Joachima i Anny – rodziców NMP.

4. W poniedziałek 23 lipca o godz. 14.15, z placu kościelnego, wyjazd pielgrzymkowy do Starego Sącza na Uroczystości odpustowe św. Kingi. Koszt wyjazdu 20 zł. Zachęcamy do wyjazdu w strojach regionalnych. Można tez dojechać własnymi środkami transportu.

5. W przyszłą niedzielę 22 lipca będzie prowadzona kwesta do puszek na budowę domu mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Szczawnicy. Prosimy o ofiarność na ten cel.

6. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii w wieku 16-35 lat do udziału w XIV Karmelitańskich dniach młodych w naszym Klasztorze w Czernej w dniach 26-29 lipca br. W programie min. Teatr ducha, ekstremalna procesja światła, konferencje ,adoracja pokoju, warsztaty tematyczne. Szczegóły można doczytać na afiszu. Zapisy do 24 lipca w zakrystii.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: …..

8. Witamy w naszej wspólnocie O. Tomasza , który decyzją O. Prowincjała został skierowany do pracy w Kluszkowcach. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej w Parafii. Natomiast żegnamy O.Romualda, dziękując mu za dotychczasową posługę katechety i duszpasterza.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:

10. SPZOZ Krościenko n/D ul.Esperanto 2 zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 7 sierpnia w godzinach od 10,00 – 11,00 .Szczegóły na żółtym afiszu.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.