XV Niedziela Zwykła – 15 VII 2018 – Krośnica

1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii , złożone w ubiegłą niedzielę. Na ten cel złożono 3….. zł.

2. Jutro, 16 lipca, w naszym zakonie Uroczystość NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość ta przypominam nam dar Maryi – Szkaplerz, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry jaką jest Chrystus. Dziś i jutro po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz. Z racji uroczystości wszystkich czcicieli MB zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne wyjątkowo jutro na godzinę 17:45. W poniedziałek odpust we Frydmanie. Suma odpustowa o godz. 11,00.

3. Od przyszłej niedzieli członkowie rady parafialnej będą zbierać ofiary na zakup węgla do ogrzewania naszej świątyni w okresie zimowym.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii w wieku 16-35 lat do udziału w XIV Karmelitańskich dniach młodych w naszym Klasztorze w Czernej w dniach 26-29 lipca br. W programie min. Teatr ducha, ekstremalna procesja światła, konferencje ,adoracja pokoju, warsztaty tematyczne. Szczegóły można doczytać na afiszu. Zapisy do 24 lipca w zakrystii. Wszystkich zapraszamy na pielgrzymkę na odpust świętej Kingi do Starego Sącza 23.07. Wyjazd w strojach regionalnych o godz. 14 z pod kościoła. Mogą też jechać osoby nie mające stroju góralskiego. Zapisy do 21.07. Szczegóły można znaleźć na afiszu. W sobotę 21.07 zapraszamy jak w poprzednim roku, na zjazd czcicieli MB Szkaplerznej do Czernej. Wyjazd rano o godz. 5.50.

5. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będzie poświęcenie samochodów po każdej mszy św. Ofiary złożone z okazji poświecenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Składając ofiarę można otrzymać obrazek św. Krzysztofa z kartą informacyjną w razie wypadku.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: ….

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można także złożyć do puszek ofiarę dla Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Szczawnicy,  które prowadzi edukację, terapię zajęciową, rehabilitację, zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W chwili obecnej opieką otacza 130 osób wielorako niepełnosprawnych. Znajdują one wsparcie w 4 placówkach dziennego pobytu zlokalizowanych w Krościenku, Szczawnicy i w Ochotnicy Dolnej. Codziennie własnym i wynajętym transportem przewozi ponad 80 osób na trasie dom-placówka-dom. Gromadzi fundusze na budowę domu mieszkalnego, remonty placówek dla dzieci oraz na dofinansowanie przewozu podopiecznych na zajęcia.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.